Motorri Kerkimit

Bileta Trageti Online

Bileta per Evenimente Sportive dhe Kulturore

Makina me Qera 25%

Newsletter
Për më shumë informacione rreth sistemit të njoftimeve, klikoni këtu.
eTour ne Facebook

eTour ne Twitter
Tur kulturor ne Dubrovnik Mëngjes dhe Darkë

Kodi Ofertës: O-ETR-98 Hoteli Ofertës: Adria Hotel
Kategoria Ofertës: Dubrovnik 7,14,20,27Mars, 3Dite 89€ Vendi: Dubrovnik, Kroaci
Udhëtimi Radhës: 07/03/2020 - 09/03/2020 || 2 Net dhe 3 Ditë
Transporti: Autobus
Nga 89 Euro/Personi
Lini një koment Komente
Nisja Kthimi Qendrimi Cmimi Femijet Koncepti
07/03/2020 09/03/2020 3 Dite / 2 Net 89 € 0€ Mëngjes dhe Darkë
14/03/2020 16/03/2020 3 Dite / 2 Net 89 € 0€ Mëngjes dhe Darkë
20/03/2020 22/03/2020 3 Dite / 2 Net 89 € 0€ Mëngjes dhe Darkë
27/03/2020 29/03/2020 3 Dite / 2 Net 89 € 0€ Mëngjes dhe Darkë
Dubrovnik - 3 Dite
Dita 1: Tirane - Budva - Dubrovnik

Nisja në oren 06:00 nga Tirana me autobus. Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare në Muriqan, vazhdimi i udhëtimit gjatë rivieres së Malit të Zi, ku ndalesa jonë e parë do jete qyteti magjeps të Kotorrit, me arkitekturen e tij te vecante veneciane dhe kështjellen qindravjecare Ilire. Vizitë e shkurtër e qytetit. Mbasi kemi vizituar Kotorrin i drejtohemi Portit të Sheikve (marre nofkën pas Fondit të Investimit të Dubait) në Qytetin e Tivatit, duke shijuar perendim në portin e yachteve. Vazhdon udhëtimi për në Dubrovnik. Mbrritja në Dubrovnik. Sistemimi në Hotel. Darkë dhe Fjetje në Hotel.
Dita 2:  Dubrovnik
Mëngjesi në Hotel. Vizitohet qyteti i vjetër i Dubrovnikut – Raguza e dikurshme me kalanë dhe monumentet historike të tij si: Farmacia më e vjetër e Ballkanit, Kisha Franceskane, Pallati i Dukës, Kisha e Shën Blasius-it, Katedralja, Monumenti i Orlandos etj. Kohë e lirë për të bërë pazar ose pirë dicka në ndonjë bar në një nga rrugët më të populluara të Dubrovnikut Stradun. Pasdite vizitohet pjesa komerciale e qytetit ku ndodhet dhe porti kryesor i Dubrovnikut, si dhe disa qendra tregtare ku do të keni mundesi për të bërë shopping. Pastaj nisja për në Cavtat – një qytezë turistike ku do të njiheni me historinë e tij antike dhe bukurinë natyrore që të ofron. Darka dhe Fjetje në Hotel.

Dita 3: Dubrovnik - Kotorr - Tirane 
Mëngjesi në Hotel. Rreth orës 08:00 nisja për në Shqipëri. Kalimi me traget nga Gjiri i Kotorrit. Gjatë rrugës ndalohet për vizitë rreth 2 orë në qytetin e Budvës ku do njihemi me historinë që mbartin muraja mesjetare e qytetit të vjetër, Citadela, Statuja e Valltares si dhe Marina e Yachteve e qytetit. Me pas vazhdojme udhëtimin në Plazhet e Sutomores dhe Ndalesa tjetër do të jetë në portin e Qytetit të Tivarit, njohur ndryshe si qyteti me më shumë ditë me diell i Malit të Zi. Vazhdon udhëtimi për në Shqipëri.

Te Perfshira:
  • Udhetim me autobus Tirane - Dubrovnik - Tirane
  • Akomodimi ne Hotel Ivka 3* ose Adria  4*
  • Mengjesi dhe darka 
  • Vizitat sipas programit
  • Shoqerues shqiptar

Detajet e Kontaktit
Agjensia Turistike
eTour.al
Telefon :
+355 67 20 300 10
E-mail :
info@etour.al
    
Orari Punës :
Hënë - Premte :
08:00 - 18:00
Të Shtunë
09:00 - 17:00
Të Djelë :
10:00 - 16:00
Informacion Përmbledhës
Emri Ofertës :
Tur kulturor ne Dubrovnik
Kodi Ofertës :
O-ETR-98
Tipi Ofertës :
Mëngjes dhe Darkë
Kategoria Ofertës :
Dubrovnik 7,14,20,27Mars, 3Dite 89€
Kohëzgjatja :
2 Net dhe 3 Ditë
Nisja e Radhës :
07/03/2020 - 09/03/2020
Transporti :
Autobus
Shteti, Qyteti/Zona :
Kroaci
Cmimi Ofertës :
Nga 89 Euro/Personi
Lini një koment për këtë ofertë
eTour.al 2011 - 2020© Te gjitha te drejtat e rezervuara! Fotografite jane ilustrative dhe jane e drejte e subjekteve ne fjale. Te drejtat e rezervuara per fotografite me logon e eTour.al dhe per te gjitha tekstet ne kete faqe. Perpara se te perdorni keto tekste apo fotografi, duhet te merrni aprovimin tone.
Kontrata për paketat turistike | Mbrojtja e të dhënave | Të Drejtat dhe Detyrimet |
Developed and Designed by Albmania