Motorri Kerkimit

Bileta Trageti Online

Bileta per Evenimente Sportive dhe Kulturore

Makina me Qera 25%

Newsletter
Për më shumë informacione rreth sistemit të njoftimeve, klikoni këtu.
eTour ne Facebook

eTour ne Twitter
Napoli-Sorrento-Capri-Positano-Amalfi Tour kulturor Mëngjes

Kodi Ofertës: O-ETR-531 Hoteli Ofertës: Standart
Kategoria Ofertës: Napoli, Sorento, Capri, Positano 17,24,30 Prill, 5 Dite, 259 € Vendi: Capri, Itali
Udhëtimi Radhës: Data të Papërcaktuara || Qëndrimi Papërcaktuar
Transporti: Traget
Na Kontaktoni për Cmimin
Lini një koment Komente
Për momentin nuk ka asnjë datë të paracaktuar për këtë udhëtim. Nëse jeni të interesuar për këtë paketë turistike, ju lutemi të na kontaktoni për detaje të mëtejshme! Klikoni këtu për të na kontaktuar.
Tur Kulturor ne Napoli-Sorrento- Capri-Positano-Amalfi 5Dite

Dita e Parë :Nisja me traget nga Durrësi në orën 22.00. Lundrimi për në Bari.
Dita e Dytë :Mbërritja në Bari në orën 08.00. Nisja për në Napoli me autobus. Sistemi në Hotel. Pasdite, shëtitje panoramike në monumentet kryesore të qytetit, ku vizitohen: Duomo, Pallati Mbretëror, Sheshi Plebiscito, Teatri San Carlo, Castel Nuovo,etj. Fjejte në Hotel.
Dita e Tretë :Mëngjes në Hotel. Nisja me autobus për në Sorrento dhe me traget për në Ishullin Kapri. Shëtitje panoramike në Ishull, ku vizitohen: Vila Jovis, Kisha Santa Maria, Fari, Vila San Mikele, Kisha e San Michele Arcangelo. Kthimi me traget në Sorrento. Shëtitje në Këmbë në Sorrento, ku vizitohen: Porti, Katedralja, Manastiri St Frencis, Bazilika Sant Antonio etj. Fjetje në Hotel.
Dita e Katërt : Mëngjes në Hotel. Nisja me autobus për në Positano, Shëtitje në këmbë në Positano, ku vizitohen: Kisha Santa Maria Assunta dhe Porti. Nisja për në Amalfi. Shëtitje në këmbë në Amalfi, ku vizitohen: Katedralja, Muzeu i Letrës, Chiostro del Paradiso, etj. Pasdite nisja për në Bari. Nisja me traget në orën 22.00. Lundrimi për në Durres.
Dita e Pestë : Mbërritja në Durrës në orën 07.00.

Cmimi 259€ /person te rritur
Cmimi 229€ /per femije

Në cmim përfshihen: 
1. Udhëtimi me traget vajtje-ardhje Durrës -Bari dhe Sorrento - Kapri. 
2. Transfertat dhe shëtitjet me autobus. 
3. Akomodim në Kabinë të Brendshme në Traget për 2 netë dhe në Hotel 3* për 2 netë qëndrimi. 
4. Mëngjeset në Hotele. 
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë. 

Në cmim nuk janë përfshihen
1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program. 
2. Hyrjet në monumente dhe muzeume.
Detajet e Kontaktit
Agjensia Turistike
eTour.al
Telefon :
+355 67 20 300 10
E-mail :
info@etour.al
    
Orari Punës :
Hënë - Premte :
08:00 - 18:00
Të Shtunë
09:00 - 17:00
Të Djelë :
10:00 - 16:00
Informacion Përmbledhës
Emri Ofertës :
Napoli-Sorrento-Capri-Positano-Amalfi Tour kulturor
Kodi Ofertës :
O-ETR-531
Tipi Ofertës :
Mëngjes
Kategoria Ofertës :
Napoli, Sorento, Capri, Positano 17,24,30 Prill, 5 Dite, 259 €
Kohëzgjatja :
Qëndrimi Papërcaktuar
Nisja e Radhës :
Data të Papërcaktuara
Transporti :
Traget
Shteti, Qyteti/Zona :
Itali
Cmimi Ofertës :
Na Kontaktoni për Cmimin
Lini një koment për këtë ofertë
eTour.al 2011 - 2020© Te gjitha te drejtat e rezervuara! Fotografite jane ilustrative dhe jane e drejte e subjekteve ne fjale. Te drejtat e rezervuara per fotografite me logon e eTour.al dhe per te gjitha tekstet ne kete faqe. Perpara se te perdorni keto tekste apo fotografi, duhet te merrni aprovimin tone.
Kontrata për paketat turistike | Mbrojtja e të dhënave | Të Drejtat dhe Detyrimet |
Developed and Designed by Albmania