Motorri Kerkimit

Bileta Trageti Online

Bileta per Evenimente Sportive dhe Kulturore

Makina me Qera 25%

Newsletter
Për më shumë informacione rreth sistemit të njoftimeve, klikoni këtu.
eTour ne Facebook

eTour ne Twitter
Parku Krka -Split- Zadar - Dubrovnik Tour Mëngjes dhe Darkë

Kodi Ofertës: O-ETR-784 Hoteli Ofertës: Standart hotel
Kategoria Ofertës: Parku Krka- Split-Zadar-Dubrovnik,28, 29 Nentor, 3Dite 105€ Vendi: Dubrovnik, Kroaci
Udhëtimi Radhës: 28/11/2019 - 30/11/2019 || 2 Net dhe 3 Ditë
Transporti: Autobus
Nga 105 Euro/Personi
Lini një koment Komente
Nisja Kthimi Qendrimi Cmimi Femijet Koncepti
28/11/2019 30/11/2019 3 Dite / 2 Net 105 € 0€ Mëngjes dhe Darkë
29/11/2019 01/12/2019 3 Dite / 2 Net 105 € 0€ Mëngjes dhe Darkë
Parku Krka - Split - Zadar - Dubrovnik 

►Dita e Parë: Tirane – Dubrovnik  - Trogir

Nisja nga Tirana në orën 04:00 të mëngjesit . Pas kalimit të pikës kufitare të Muriqanit vazhdojmë udhëtim nëpër rivieren e Malit të Zi pa ndalesa. Vizite  panoramike e Shën Stefanit, Budvës dhe Tivatit. Kalimi i gjirit të Kotorit me traget për në Hercegnovi dhe vazhdimi i udhëtimit për në territorin Kroat. Ndalesa të shkurtra gjatë rrugës për kafe dhe pushime.vizitojmë Dubrovnikun i cili është pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s. Vizita përfshin: Manastirin Francescan & Domenican. Porta e Pilës dhe Ujëmbledhesin  Onofrio,  Farmacia e Vjetër, Shëtitorja kryesore e qytetit Stradun, Katedralja e qytetit, Pallati i Dukës, Kulla e Sahatit, Statujen e Heroit Orlando dhe Shkrimtarit Marin Drizic, Kullën e Mincetes. Portin e Qytetit. Akomodimi ne hotel ne Trogir .Konsumimi i darkes ne hotel . 
►Dita e dytë: Parku Natyror  Krka - Zadar 
Pas konsumimit të mëngjesit nisem drejt Parku Natyror KRKA, i cilesuar si parku më i bukur i territorit të Kroacise. Me një siperfaqe prej 109 km katror, parku KRKA (i shpallur park kombetar në vitin 1985) shquhet për ujëvarat e tij qe formohen gjatë kaskades së lumit Krka dhe si një habitat i mrekullueshem për zogjtë (mbi 225 specie te ndryshme jetojne në Krka), duke kthyer shëtitjen ne kete park nje simfoni cicerimash.
Vizite e parkut për 3-4 ore dhe më pas nisemi drejt qytetit të Zadarit, i themeluar nga Liburnet Ilirë,
Vizitë e Zadarit, një qytet ku edhe janë të vendosur një komunitet shqiptaresh para 500 vjetesh dhe kanë formuar qytezën e tyre që quhet Kallmeku. Gjatë vizites në qytetin e Zadarit do të shohim: Forumin Roman, Kishën e Donatus, Kishën e Shën Marisë, Sheshin e Popullit, etj. Pas vizitës ne Zadar , kthimi ne hotel , konsumimi i darkes .Qendrim i lire ne qytet te Trogirit .
►Dita e tretë: Split - Tirane
Pas konsumimit të mëngjesit në Hoteli, Mbërritja në Split dhe vizite e atraksioneve të qyteti si Pallati i Diokrecianit, Mauzoleumi i Diokrecianit, Statuja e Gregor Ninki, Teatri Kombëtar i Splitit, Pinakoteka Kryesore, Rruga Marmontova dhe Shëtitorja në Bregdet Riva Kohe e lire për kafe dhe shëtije në Split. Pas vizitës nisja drejt Tiranë duke përshkruar rivierën Kroate dhe të Malit të Zi. Ndalesa gjatë rrugës për kafe dhe pushime. Kthimi në darkë në Tiranë.

Në pagesën 105 Euro përfshihen:
1. Udhëtimi vajtje - ardhje dhe shëtitjet me autobus.
2. Akomodim në hotel 3 yje superior ne Trogir
3. Mëngjeset dhe Darkat për të gjitha ditët e udhëtimit.
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.

Në pagesë nuk janë përfshirë:
• Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
• Taksa e qendrimit ne hotel
• Bileta e hyrjes ne Parkun natyror Krka+shetitja me varke
• Hyrjet në monumente dhe muzeume.
Detajet e Kontaktit
Agjensia Turistike
eTour.al
Telefon :
+355 67 20 300 10
E-mail :
info@etour.al
    
Orari Punës :
Hënë - Premte :
08:00 - 18:00
Të Shtunë
09:00 - 17:00
Të Djelë :
10:00 - 16:00
Informacion Përmbledhës
Emri Ofertës :
Parku Krka -Split- Zadar - Dubrovnik Tour
Kodi Ofertës :
O-ETR-784
Tipi Ofertës :
Mëngjes dhe Darkë
Kategoria Ofertës :
Parku Krka- Split-Zadar-Dubrovnik,28, 29 Nentor, 3Dite 105€
Kohëzgjatja :
2 Net dhe 3 Ditë
Nisja e Radhës :
28/11/2019 - 30/11/2019
Transporti :
Autobus
Shteti, Qyteti/Zona :
Kroaci
Cmimi Ofertës :
Nga 105 Euro/Personi
Lini një koment për këtë ofertë
eTour.al 2011 - 2019© Te gjitha te drejtat e rezervuara! Fotografite jane ilustrative dhe jane e drejte e subjekteve ne fjale. Te drejtat e rezervuara per fotografite me logon e eTour.al dhe per te gjitha tekstet ne kete faqe. Perpara se te perdorni keto tekste apo fotografi, duhet te merrni aprovimin tone.
Kontrata për paketat turistike | Mbrojtja e të dhënave | Të Drejtat dhe Detyrimet |
Developed and Designed by Albmania