Motorri Kerkimit

Bileta Trageti Online

Bileta per Evenimente Sportive dhe Kulturore

Newsletter
Për më shumë informacione rreth sistemit të njoftimeve, klikoni këtu.
eTour ne Facebook

eTour ne Twitter
Tur 6 ditor Lefkada-Parga-Janina Mëngjes dhe Darkë

Kodi Ofertës: O-ETR-598 Hoteli Ofertës: Pegasus Hotel
Kategoria Ofertës: Plazh ne Lefkada me transport Vendi: Lefkada, Greqi
Udhëtimi Radhës: 18/08/2019 - 23/08/2019 || 5 Net dhe 6 Ditë
Transporti: Autobus
Nga 249 Euro/Personi
Lini një koment Komente
Nisja Kthimi Qendrimi Cmimi Femijet Koncepti
18/08/2019 23/08/2019 6 Dite / 5 Net 255 € 0€ Mëngjes dhe Darkë
25/08/2019 30/08/2019 6 Dite / 5 Net 255 € 0€ Mëngjes dhe Darkë
01/09/2019 06/09/2019 6 Dite / 5 Net 249 € 0€ Mëngjes dhe Darkë
08/09/2019 13/09/2019 6 Dite / 5 Net 249 € 0€ Mëngjes dhe Darkë
Vizitohet : Lefkada ,Parga ,Janina & ishujt me fame boterore rreth Lefkades .

Datat e nisjeve:  / 6 Dite - 5 nete

16, 23, Qershor             Pegasos  Hotel 3* - 189€          Ionian Star 4* - 235€     Tesoro Hotel 4* - 235€    
30  Qershor                   Pegasos  Hotel 3* - 199€          Ionian Star 4* - 235€     Tesoro Hotel 4* - 245€ 
7, 14 Korrik                   
Pegasos  Hotel 3* - 225€          Ionian Star 4* - 255€     Tesoro Hotel 4* - 265€                                                                                                                                     
21 Korrik                       Pegasos  Hotel 3* - 235€          Ionian Star 4* - 265€     Tesoro Hotel 4* - 275€      
28 Korrik                       Pegasos  Hotel 3* - 255€          Ionian Star 4* - 275€     Tesoro Hotel 4* - 285€     
4,11,18,28 Gusht
          Pegasos  Hotel 3* - 255€          Ionian Star 4* - 285€     Tesoro Hotel 4* - 295€   
1, 8 Shtator
                   Pegasos  Hotel 3* - 249€          Ionian Star 4* - 270€     Tesoro Hotel 4* - 279€       

-------------------------------------------------- Programi 6 ditor ----------------------------------------------------
DITA PARE – Nisja nga Tirana ne oren 12:00 te nates (1 dite para dates se udhetimit ) . Ndalesa të shkurta gjate rrugës për në kufirin e Qafe Botes .
Pasi te kalojm ne token Greke ndalesa e pare do te behet ne qytetin turistik te Parges te ndërtuar në qafëmali dhe bregdet ku do te konsumojm edhe mengjesin e dites se premte pasi ne Parga do te jemi rreth ores 07:00 – 08:00 te mengjesit.Kohegjatesia vizites 1 ore e 30 min.Vazhdojmë me një shëtitje të shkurtër në qytet dhe ne shetitoren kryesore buze detit. Me pas nisemi drejt ishullit te Lefkades .Akomodimi ne hotel rreth ores 12 :00 .Kohe e lire per plazh prane hotelit .Darka ne Hotel. 

DITA DYTË – Mëngjesi në hotel dhe nisja për në qëndrën më të famshme turistike të ishullit, Nidri.Aty na pret anija për një ditë plot ngjyra deti. Fillon udhëtimi në orën 9:45 Vizitojmë bregdetet me famë boterore të Lefkades...Porto Katsiki ose Egremni, Meganisi, Scorpions ....dhe shpellen Papanikolis. Vizitojmë dhe ndalojmë 1 orë në ishullin më të madh të detit Jon, Kefalonia dhe ishullin e Odisesë Itaka. Gjatë ditës bëhen 3-4 ndalesa për plazh. Kjo shëtitje e mrekullueshme eshte opsionale sipas deshires pasi ka kosto extra prej 20 Euro per person mbaron rreth ores 18:00 te pasdites .Kthimi ne hotel.Darka ne hotel .qendrim I lire ne qender te ishullit. 

DITA TRETË – Pas mengjesit, nisemi per plazh ne Kathisma-Lefkada, ku do te qendrojme nga ora 10:00 deri ne oren 17:00 . Pas plazhit ne Kathisma kthehemi ne hotel . Pasdite e lire. Darka ne hotel.

DITA KATËRT– Qendrim i lire per plazh ose opsionale turi “3 Beaches “ qe realizohet me anije ne 3 plazhet me kryesore te Lefkada , “Egremni , Porto Katsiki , Red Rocks “ dhe ndalohet pothuajse 2 ore ne cdo plazh . Kjo shetitje kushton 20 Euro dhe nuk eshte e detyrueshme por e keshillueshme .(ky udhetim eshte i realizueshem nga nje numer i konsiderueshem personash)
Pasdite rreth ores 18:00 kthehemi ne hotel . Konsumimi I darkes ne hotel .Pas darkes organizim i sugjeruar ne party ne anije .

DITA PESTË– Kohe e lire per plazh , ne menyren tuaj individuale . Nuk mungon sugjerimi I guides .

DITA GJASHTË–Mëngjesi në hotel. Nisja për kthim nga kufiri Kakavisë. Ndalesë dhe shetitje në liqenin dhe kalanë e Janinës.Kthimi ne Tirane ne darke rreth ores 21:00 ne darke . Fundi I sherbimit tone .

-------------------------------------------- Ne Cmim Perfshihet  --------------------------------------------
1.Transporti me autobus komod.
2.Akomodimi në hotelet përkatëse
3.Mëngjesi dhe darka .
4.Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit.

----------------------------------------- Ne Cmim  Nuk Perfshihet ----------------------------------------
1.Gjithcka që nuk është përmendur në rubrikën përfshihet.
2.Shëtitjet me anije gjate dites ne viziten e ishujve , opsionale €20 per person per secilen
3.Hyrjet në monumente dhe muzeume.
4.Siguracioni jetës në udhetim (i detyrueshem).
5.Taksa lokale e ligjit të ri grek e cila paguhet cash në recepsion (1.5€/dhomë/natë në hotel 3* dhe 3€/dhomë/natë në hotel 4*)
6.Party i darkës në anije 10€ (hyrja+1 pije falas)


Shenim :

Politika e cmimeve per femijet : 

Hotel Pegasus 3*, Ionian Star 4*, Tesoro Hotel 4*
Femijet 0-2.99 vjec jane falas 
Femijet 3-7.99 vjec 50% zbritje
Femijet 8-11.99 vjec 35% zbritje

-Akomodimi ne dhome teke  paguan 75% me shume.
-Nese krevati nuk do te jete dopio, do te jene dy krevate teke te bashkuar
-Pagesa e bere eshte e pakthyeshme
-Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls etj.
-Nese nje femije nuk I ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin ose asnjerin nga prinderit, I duhet patjeter prokure e noterizuar.
Detajet e Kontaktit
Agjensia Turistike
eTour.al
Telefon :
+355 67 20 300 10
E-mail :
info@etour.al
    
Orari Punës :
Hënë - Premte :
08:00 - 18:00
Të Shtunë
09:00 - 17:00
Të Djelë :
10:00 - 16:00
Informacion Përmbledhës
Emri Ofertës :
Tur 6 ditor Lefkada-Parga-Janina
Kodi Ofertës :
O-ETR-598
Tipi Ofertës :
Mëngjes dhe Darkë
Kategoria Ofertës :
Plazh ne Lefkada me transport
Kohëzgjatja :
5 Net dhe 6 Ditë
Nisja e Radhës :
18/08/2019 - 23/08/2019
Transporti :
Autobus
Shteti, Qyteti/Zona :
Greqi
Cmimi Ofertës :
Nga 249 Euro/Personi
Lini një koment për këtë ofertë
eTour.al 2011 - 2019© Te gjitha te drejtat e rezervuara! Fotografite jane ilustrative dhe jane e drejte e subjekteve ne fjale. Te drejtat e rezervuara per fotografite me logon e eTour.al dhe per te gjitha tekstet ne kete faqe. Perpara se te perdorni keto tekste apo fotografi, duhet te merrni aprovimin tone.
Kontrata për paketat turistike | Mbrojtja e të dhënave | Të Drejtat dhe Detyrimet |
Developed and Designed by Albmania