Motorri Kerkimit

Bileta Trageti Online

Bileta per Evenimente Sportive dhe Kulturore

Makina me Qera 25%

Newsletter
Për më shumë informacione rreth sistemit të njoftimeve, klikoni këtu.
eTour ne Facebook

eTour ne Twitter
Tur 6ditor ne Lefkada me transport Mëngjes dhe Darkë

Kodi Ofertës: O-ETR-642 Hoteli Ofertës: Pegasus Hotel
Kategoria Ofertës: PLAZH ne LEFKADA me transport Vendi: Lefkada, Greqi
Udhëtimi Radhës: 12/07/2020 - 17/07/2020 || 5 Net dhe 6 Ditë
Transporti: Autobus
Nga 215 Euro/Personi
Lini një koment Komente
Nisja Kthimi Qendrimi Cmimi Femijet Koncepti
12/07/2020 17/07/2020 6 Dite / 5 Net 215 € 0€ Mëngjes dhe Darkë
19/07/2020 24/07/2020 6 Dite / 5 Net 249 € 0€ Mëngjes dhe Darkë
26/07/2020 31/07/2020 6 Dite / 5 Net 249 € 0€ Mëngjes dhe Darkë
Vizitohet : Lefkada ,Parga ,Janina & ishujt me fame boterore rreth Lefkades .

Datat e nisjeve:  / 6 Dite - 5 nete

➡ Nisje ne: 14-19Qershor
🏩Pegasos Hotel 3*  (Mengjes & Darke)  ➤135€ /Person
🏩Tesoro Hotel 3*S(Mengjes & Darke) ➤145€ /Person
🏩 Ionian Star Hotel 4* (Mengjes & darke) ➤155€ /Person

➡ Nisje ne: 21-26Qershor
🏩Pegasos Hotel 3*  (Mengjes & Darke)  ➤145€ /Person
🏩Tesoro Hotel 3*S(Mengjes & Darke) ➤155€ /Person
🏩 Ionian Star Hotel 4* (Mengjes & darke) ➤165€ /Person

➡ Nisje ne: 28Qershor-3Korrik
🏩Pegasos Hotel 3*  (Mengjes & Darke)  ➤165€ /Person
🏩Tesoro Hotel 3*S(Mengjes & Darke) ➤185€ /Person
🏩 Ionian Star Hotel 4* (Mengjes & darke) ➤195€ /Person

➡ Nisje ne:5-10Korrik
🏩Pegasos Hotel 3*  (Mengjes & Darke)  ➤175€ /Person
🏩Tesoro Hotel 3*S(Mengjes & Darke) ➤210€ /Person
🏩 Ionian Star Hotel 4* (Mengjes & darke) ➤230€ /Person

➡ Nisje ne:12-17Korrik
🏩Pegasos Hotel 3*  (Mengjes & Darke)  ➤215€ /Person
🏩Tesoro Hotel 3*S(Mengjes & Darke) ➤255€ /Person
🏩 Ionian Star Hotel 4* (Mengjes & darke) ➤275€ /Person

➡ Nisje ne:19-24Korrik & 26-31Korrik
🏩Pegasos Hotel 3*  (Mengjes & Darke)  ➤249€ /Person
🏩Tesoro Hotel 3*S(Mengjes & Darke) ➤290€ /Person
🏩 Ionian Star Hotel 4* (Mengjes & darke) ➤310€ /Person

➡ Nisje ne:2-7Gusht & 9-14Gusht & 16-21Gusht
🏩Pegasos Hotel 3*  (Mengjes & Darke)  ➤269€ /Person
🏩Tesoro Hotel 3*S(Mengjes & Darke) ➤310€ /Person
🏩 Ionian Star Hotel 4* (Mengjes & darke) ➤330€ /Person

➡ Nisje ne:23-28Gusht & 30Gusht-4Shtator
🏩Pegasos Hotel 3*  (Mengjes & Darke)  ➤269€ /Person
🏩Tesoro Hotel 3*S(Mengjes & Darke) ➤310€ /Person
🏩 Ionian Star Hotel 4* (Mengjes & darke) ➤330€ /Person

 Nisje ne: 6-11Shtator
🏩Pegasos Hotel 3*  (Mengjes & Darke)  ➤249€ /Person
🏩Tesoro Hotel 3*S(Mengjes & Darke) ➤290€ /Person
🏩 Ionian Star Hotel 4* (Mengjes & darke) ➤310€ /Person

Cmimet e publikuara jane te vlefshme per pagesa brenda dates 15 Mars.

------------------------------------------------- Programi 6 ditor ----------------------------------------------------
DITA PARE – Nisja nga Tirana ne oren 12:00 te nates (1 dite para dates se udhetimit ) . Ndalesa të shkurta gjate rrugës për në kufirin e Qafe Botes .
Pasi te kalojm ne token Greke ndalesa e pare do te behet ne qytetin turistik te Parges te ndërtuar në qafëmali dhe bregdet ku do te konsumojm edhe mengjesin e dites se premte pasi ne Parga do te jemi rreth ores 07:00 – 08:00 te mengjesit.Kohegjatesia vizites 1 ore e 30 min.Vazhdojmë me një shëtitje të shkurtër në qytet dhe ne shetitoren kryesore buze detit. Me pas nisemi drejt ishullit te Lefkades .Akomodimi ne hotel rreth ores 12 :00 .Kohe e lire per plazh prane hotelit .Darka ne Hotel .

DITA DYTË – Mëngjesi në hotel dhe nisja për në qëndrën më të famshme turistike të ishullit, Nidri.Aty na pret anija për një ditë plot ngjyra deti. Fillon udhëtimi në orën 9:45 Vizitojmë bregdetet me famë boterore të Lefkades...Porto Katsiki ose Egremni, Meganisi, Scorpions ....dhe shpellen Papanikolis. Vizitojmë dhe ndalojmë 1 orë në ishullin më të madh të detit Jon, Kefalonia dhe ishullin e Odisesë Itaka. Gjatë ditës bëhen 3-4 ndalesa për plazh. Kjo shëtitje e mrekullueshme eshte opsionale sipas deshires pasi ka kosto extra prej 20 Euro per person mbaron rreth ores 18:00 te pasdites .Kthimi ne hotel.Darka ne hotel .qendrim I lire ne qender te ishullit .

DITA TRETË – Pas mengjesit, nisemi per plazh ne Kathisma-Lefkada, ku do te qendrojme nga ora 10:00 deri ne oren 17:00 . Pas plazhit ne Kathisma kthehemi ne hotel . Pasdite e lire. Darka ne hotel. ( Vajtja ne Kathisma kushton 10 euro per person dhe minimumi pjesmarrjes eshte 20 persona )

DITA KATËRT– Qendrim i lire per plazh ose opsionale turi “3 Beaches “ qe realizohet me anije ne 3 plazhet me kryesore te Lefkada , “Egremni , Porto Katsiki , Red Rocks “ dhe ndalohet pothuajse 2 ore ne cdo plazh . Kjo shetitje kushton 20 Euro dhe nuk eshte e detyrueshme por e keshillueshme .(ky udhetim eshte i realizueshem nga nje numer i konsiderueshem personash)
Pasdite rreth ores 18:00 kthehemi ne hotel . Konsumimi I darkes ne hotel .Pas darkes organizim i sugjeruar ne party ne anije .

DITA PESTË –Kohe e lire per plazh , ne menyren tuaj individuale . Nuk mungon sugjerimi I guides .

DITA GJASHTË– Mëngjesi në hotel. Nisja për kthim nga kufiri Kakavisë. Ndalesë dhe shetitje në liqenin dhe kalanë e Janinës.Kthimi ne Tirane ne darke rreth ores 21:00 ne darke . Fundi I sherbimit tone.

Informacion rreth hoteleve: 
Hotel Pegasos 3* ndodhet ne zonen e Nikianes 15 minuta larg nga qendra e Lefkades dhe 10 minuta larg nga Nidri, fshati turistik me I madh I ishullit ne te cilin ndodhen te gjitha anijet qe startojn shetitje ne plazhet dhe ishujt e shumte rreth Lefkades.Hotel Pegasos ndodhet 15 metra larg nga vija bregdetare ne te cilen ndodhen edhe taverna , bare ,ristorante , supermarket etj .Ne hotel Pegasos 50% e dhomave jane me pamje nga deti , 25 % me pamje nga fusha & 25% me pamje nga kodra . WIFI - Free , Ajer I kondicionuar - Free Klikoni linkun per foto mbi hotelin -- >> http://www.hotelpegasos.gr/

Hotel Tesoro 3*S ndodhet gjithashtu ne zonen e Nikianes 15 minuta larg nga qendra e Lefkades dhe 10 minuta larg nga Nidri ,fshati turistik me I madh I ishullit ne te cilin ndodhen te gjitha anijet qe startojn shetitje ne plazhet dhe ishujt e shumte rreth Lefkades .Vetem 5 minuta ecje ne kemb mund te shkohet ne plazhet afer hotelit ose mund te shfrytezohet pishina si per te rritur ashtu edhe femije . Ne hotel Tesoro te gjitha dhomat jane me pamje nga deti.Wifi – Free , Ajer I Kondicionuar – Free Klikoni linkun per foto mbi hotelin -- >> 
http://hoteltesoro.gr/

Hotel Ionian Star 4* ndodhet ne qender te ishullit, ne Lefkas City afer Lounge bareve , clubeve te nates dhe 3 shetitoreve me kryesore dhe me te gjalleruara qe Lefkada disponon si shetitorja e Marines , Pedonalja qe pershkon mes per mes gjith qendren e Lefkas City dhe shetitorja buze detit e cila ndan vijen bregdetare me baret e shumta . Hoteli disponon edhe pishine per te rritur dhe femije .Ne hotel Ionian Star 95% e dhomave ndodhen me pamje nga deti.WIFI – Free , Ajer I Kondicionuar – Free Klikoni linkun per foto mbi hotelin -- >> http://ionionstar.gr/

-------------------------------------------- Ne Cmim Perfshihet  --------------------------------------------
1.Transporti me autobus komod.
2.Akomodimi në hotelet përkatëse
3.Mëngjesi dhe darka .
4.Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit.

----------------------------------------- Ne Cmim  Nuk Perfshihet ----------------------------------------
1.Gjithcka që nuk është përmendur në rubrikën përfshihet.
2.Shëtitja me anije, opsionale €20.
3.Hyrjet në monumente dhe muzeume.
4.Siguracioni jetës në udhetim (i këshillueshëm).
5.Taksa lokale e ligjit të ri grek e cila paguhet cash në recepsion (1.5€/dhomë/natë në hotel 3* dhe 3€/dhomë/natë në hotel 4*)
6.Party i darkës në anije 10€ (hyrja+1 pije falas)

Politikat e femijeve: 
Hotel Pegasus 3*
0-2.99 vjec jane falas
3-11.99 vjec, nese nje femije akomodohet ne dhome me 2 te rritur perfiton 35% zbritje
Mbi 12 vjec paguan si i rritur

Hotel Ionian Star 4*
0-2.99 vjec jane falas
3-11.99 vjec, nese nje femije akomodohet ne dhome me 2 te rritur perfiton 35% zbritje
Mbi 12 vjec paguan si i rritur

Hotel tesoro 3*S
0-2.99 vjec jane falas
3-11.99 vjec, nese nje femije akomodohet ne dhome me 2 te rritur perfiton 35% zbritje
Mbi 12 vjec paguan si i rritur
Shenim :

-Akomodimi ne dhome teke  paguan 25% me pak se cmimi per 2 persona bashke
-Nese krevati nuk do te jete dopio, do te jene dy krevate teke te bashkuar
-Per Rezervime nevojitet 50% e pageses parapagim dhe pjesa tjeter 5 dite perpara nisjes 
-Pagesa e bere eshte e pakthyeshme
-Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls etj.
-Nese nje femije nuk I ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin ose asnjerin nga prinderit, I duhet patjeter prokure e noterizuar.
Detajet e Kontaktit
Agjensia Turistike
eTour.al
Telefon :
+355 67 20 300 10
E-mail :
info@etour.al
    
Orari Punës :
Hënë - Premte :
08:00 - 18:00
Të Shtunë
09:00 - 17:00
Të Djelë :
10:00 - 16:00
Informacion Përmbledhës
Emri Ofertës :
Tur 6ditor ne Lefkada me transport
Kodi Ofertës :
O-ETR-642
Tipi Ofertës :
Mëngjes dhe Darkë
Kategoria Ofertës :
PLAZH ne LEFKADA me transport
Kohëzgjatja :
5 Net dhe 6 Ditë
Nisja e Radhës :
12/07/2020 - 17/07/2020
Transporti :
Autobus
Shteti, Qyteti/Zona :
Greqi
Cmimi Ofertës :
Nga 215 Euro/Personi
Lini një koment për këtë ofertë
eTour.al 2011 - 2020© Te gjitha te drejtat e rezervuara! Fotografite jane ilustrative dhe jane e drejte e subjekteve ne fjale. Te drejtat e rezervuara per fotografite me logon e eTour.al dhe per te gjitha tekstet ne kete faqe. Perpara se te perdorni keto tekste apo fotografi, duhet te merrni aprovimin tone.
Kontrata për paketat turistike | Mbrojtja e të dhënave | Të Drejtat dhe Detyrimet |
Developed and Designed by Albmania