Motorri Kerkimit

Bileta Trageti Online

Bileta per Evenimente Sportive dhe Kulturore

Makina me Qera 25%

Newsletter
Për më shumë informacione rreth sistemit të njoftimeve, klikoni këtu.
eTour ne Facebook

eTour ne Twitter
Split-Zadar-Zagreb-Vjene-Budapest-Beograd Mëngjes

Kodi Ofertës: O-ETR-122 Hoteli Ofertës: Standart
Kategoria Ofertës: Vjene-Budapest, 25Mars, 9Prill 5Dite, 189€ Vendi: Budapest, Hungari
Udhëtimi Radhës: 09/04/2020 - 13/04/2020 || 4 Net dhe 5 Ditë
Transporti: Autobus
Nga 189 Euro/Personi
Lini një koment Komente
Nisja Kthimi Qendrimi Cmimi Femijet Koncepti
09/04/2020 13/04/2020 5 Dite / 4 Net 189 € 0€ Mëngjes

Itinerari : Split-Zadar-Zagreb-Vjene-Budapest-Beograd

Dita e pare : Nisja në oren 04:00 nga Tirana me autobus. Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare në Muriqan, vazhdimi i udhëtimit gjatë rivieres së Malit të Zi. Ndalesë e shkurter në Budva. Vazhdimi i udhetimit për në Herceg Novi, ku me traget do të kalohet Gjiri i Kotorrit. Vazhdohet udhëtimi me autobus në territorin kroat. Vazhdimi i udhetimit për në Split. Vizitë e shkurtër në Split. Vazhdimi udhëtimit për në Zadar. Mbrritja në Zadar. Sistemimi në Hotel.

Dita e dyte :  Mëngjesi në Hotel. Nisja për në Zagreb. Ndalesë 2 orë në Zagreb, ku vizitohet Kryeqyteti Kroat me monumentet historike të tij. Vazhdimi i udhëtimit në territorin Austriak. Ndalesë 1 orë në Graz. Vazhdimi i udhëtimit për në Vjenë. Mbrritja në Vjenë. Sistemimi në Hotel.

Dita e trete: Mëngjesi në Hotel. Gjatë ditës, Vizitë me guidë ne dispozicion në pikat turistike më të bukura të Vienës, si: Muzeu i Arteve të Bukura, Opera e Vienës, Parlamenti, Bashkia e Qytetit, Muzeu Kryesor, Pallati Schonbrunn – Residenca e meparshme verore e familjes së Hasburgeve, Universitetin Kryesor, Teatrin Kombëtar dhe Kishën Kushtimore, Holfburg – Residenca 600 vjecare e Hasburgëve. Nisja për në Budapest. Udhëtimi zgjat 2 orë. Mbrritja në Budapest. Sistemimi në Hotel.
Dita e katert: Mëngjesi ne Hotel. Gjatë ditës, vizitohen monumentet më tërheqëse të Qytetit si: Kodra Gellert, Fortesa e Peshkatarit, Kisha e Shën Matias, Katedralja e Shën Stefanit, Kështjella Vayda Hunjad, Sheshi i Heronjve, Citadela etj. Kalimi nëpër urat e Budapestit, si: Ura e Luanëve, Ura e Elisabetës e cila është Ura e parë e varur në Botë, Statuja e Shën Gellertit, kalimi mbi urën e Margaritës. Pasdite, Nisja për në Beograd. Udhëtimi zgjat rreth 5 orë pa ndalesa. Mbrritja në Beograd. Sistemimi në Hotel.

Dita e peste: Mëngjesi ne Hotel. Paradite Vizitë e shkurtër e Beogradit dhe Nisja për në Tiranë. Ndalesë e shkurtër në Prishtinë. Mbrritja në Tiranë.
 
Ne cmim 189Eur perfshihet :

  • Udhetimi me autobuz vajtje ardhje
  • Transfertat dhe shetitjet sipas programit
  • Akomodim he hotel
  • Mengjeset per gjithe ditet e qendrimit
  • Shoqerues shqiptar gjate gjithe udhetimit

Ne cmim nuk perfshihet :
  • Gjithcka qe nuk eshte permendur ne kete program
  • Hyrjet neper muzeume apo monumente
Detajet e Kontaktit
Agjensia Turistike
eTour.al
Telefon :
+355 67 20 300 10
E-mail :
info@etour.al
    
Orari Punës :
Hënë - Premte :
08:00 - 18:00
Të Shtunë
09:00 - 17:00
Të Djelë :
10:00 - 16:00
Informacion Përmbledhës
Emri Ofertës :
Split-Zadar-Zagreb-Vjene-Budapest-Beograd
Kodi Ofertës :
O-ETR-122
Tipi Ofertës :
Mëngjes
Kategoria Ofertës :
Vjene-Budapest, 25Mars, 9Prill 5Dite, 189€
Kohëzgjatja :
4 Net dhe 5 Ditë
Nisja e Radhës :
09/04/2020 - 13/04/2020
Transporti :
Autobus
Shteti, Qyteti/Zona :
Hungari
Cmimi Ofertës :
Nga 189 Euro/Personi
Lini një koment për këtë ofertë
eTour.al 2011 - 2020© Te gjitha te drejtat e rezervuara! Fotografite jane ilustrative dhe jane e drejte e subjekteve ne fjale. Te drejtat e rezervuara per fotografite me logon e eTour.al dhe per te gjitha tekstet ne kete faqe. Perpara se te perdorni keto tekste apo fotografi, duhet te merrni aprovimin tone.
Kontrata për paketat turistike | Mbrojtja e të dhënave | Të Drejtat dhe Detyrimet |
Developed and Designed by Albmania