Motorri Kerkimit

Bileta Trageti Online

Bileta per Evenimente Sportive dhe Kulturore

Makina me Qera 25%

Newsletter
Për më shumë informacione rreth sistemit të njoftimeve, klikoni këtu.
eTour ne Facebook

eTour ne Twitter
Grup ne Tirane-Split-Vjene-Budapest-Beograd-Tirane Mëngjes

Kodi Ofertës: O-ETR-112 Hoteli Ofertës: Ekonomik
Kategoria Ofertës: Vjene-Budapest me autobuz 21 Dhjetor, 5 dite, 189 € Vendi: Viene, Austri
Udhëtimi Radhës: 21/12/2019 - 25/12/2019 || 4 Net dhe 5 Ditë
Transporti: Autobus
Nga 189 Euro/Personi
Lini një koment Komente
Nisja Kthimi Qendrimi Cmimi Femijet Koncepti
21/12/2019 25/12/2019 5 Dite / 4 Net 189 € 0€ Mëngjes
                        Udhetim Turistik me autobuz
Itinerari : Tirane-Split-Viene-Bupapest-Beograd-Tirane

Dita I :Nisja ne oren 04:00 nga Tirana me autobus. Pas kryerjes se veprimeve doganore kufitare ne Muriqan, vazhdimi i udhetimit gjatë rivieres se Malit te Zi. Ndalese e shkurter ne Budva. Vazhdimi i udhetimit per ne Herceg Novi, ku me traget do te kalohet Gjiri i Kotorrit. Vazhdohet udhetimi me autobus ne territorin kroat. Ndalese 2 ore ne Dubrovnik, ku vizitohet qyteti i vjeter i Dubrovnikut – Raguza e dikurshme me kalane dhe monumentet historike te tij. Vazhdimi i udhetimit per ne Split. Mberritja ne Split. Sistemimi ne Hotel.

Dita II :
Mengjesi ne Hotel. Nisja per ne Zagreb. Ndalese 2 ore ne Zagreb, ku vizitohet Kryeqyteti Kroat me monumentet historike te tij. Vazhdimi i udhetimit ne territorin Austriak. Ndalese 1 ore ne Graz. Vazhdimi i udhetimit per ne Viene. Mberritja në Viene. Sistemimi ne Hotel.

Dita III:
Mengjesi ne Hotel. Gjate dites, Vizite me guide ne dispozicion ne pikat turistike me te bukura te Vienes, si: Muzeu i Arteve te Bukura, Opera e Vienes, Parlamenti, Bashkia e Qytetit, Muzeu Kryesor, Pallati Schonbrunn – Residenca e meparshme verore e familjes se Hasburgeve, Universitetin Kryesor, Teatrin Kombetar dhe Kishen Kushtimore, Holfburg – Residenca 600 vjecare e Hasburgeve. Nisja per ne Budapest. Udhetimi zgjat 2 ore. Mberritja ne Budapest. Sistemimi ne Hotel.

Dita IV:
Mengjesi ne Hotel. Gjate dites, vizitohen monumentet me terheqese te Qytetit si: Kodra Gellert, Fortesa e Peshkatarit, Kisha e Shen Matias, Katedralja e Shen Stefanit, Keshtjella Vayda Hunjad, Sheshi i Heronjve, Citadela etj. Kalimi neper urat e Budapestit, si: Ura e Luaneve, Ura e Elisabetes e cila eshte Ura e pare e varur ne Bote, Statuja e Shen Gellertit, kalimi mbi uren e Margarites. Pasdite, Nisja per ne Beograd. Udhetimi zgjat rreth 5 ore pa ndalesa. Mberritja ne Beograd. Sistemimi ne Hotel.

Dita V :
Mengjesi ne Hotel. Paradite Vizite e shkurter e Beogradit dhe nisja per ne Tirane. Ndalese e shkurter ne Prishtine. Mberritja ne Tirane.

Ne cmim perfshihen 189 Eur :
1. Udhetimi vajtje-ardhje me autobuz
2. Shetitjet me autobuz.
3. Akomodimi ne hotel.
4. Mengjeset per te gjitha ditet e udhetimit.
5. Shoqerues shqiptar gjate qëndrimit jashte Shqiperise.

Në cmim nuk eshte i perfshire:
1. Gjithshka qe nuk eshte permendur ne kete program.
2. Hyrjet ne monumente dhe muzeume.

Detajet e Kontaktit
Agjensia Turistike
eTour.al
Telefon :
+355 67 20 300 10
E-mail :
info@etour.al
    
Orari Punës :
Hënë - Premte :
08:00 - 18:00
Të Shtunë
09:00 - 17:00
Të Djelë :
10:00 - 16:00
Informacion Përmbledhës
Emri Ofertës :
Grup ne Tirane-Split-Vjene-Budapest-Beograd-Tirane
Kodi Ofertës :
O-ETR-112
Tipi Ofertës :
Mëngjes
Kategoria Ofertës :
Vjene-Budapest me autobuz 21 Dhjetor, 5 dite, 189 €
Kohëzgjatja :
4 Net dhe 5 Ditë
Nisja e Radhës :
21/12/2019 - 25/12/2019
Transporti :
Autobus
Shteti, Qyteti/Zona :
Austri
Cmimi Ofertës :
Nga 189 Euro/Personi
Lini një koment për këtë ofertë
eTour.al 2011 - 2019© Te gjitha te drejtat e rezervuara! Fotografite jane ilustrative dhe jane e drejte e subjekteve ne fjale. Te drejtat e rezervuara per fotografite me logon e eTour.al dhe per te gjitha tekstet ne kete faqe. Perpara se te perdorni keto tekste apo fotografi, duhet te merrni aprovimin tone.
Kontrata për paketat turistike | Mbrojtja e të dhënave | Të Drejtat dhe Detyrimet |
Developed and Designed by Albmania