Motorri Kerkimit

Bileta Trageti Online

Bileta per Evenimente Sportive dhe Kulturore

Newsletter
Për më shumë informacione rreth sistemit të njoftimeve, klikoni këtu.
eTour ne Facebook

eTour ne Twitter
Grup ne Tirane-Split-Vjene-Budapest-Beograd-Tirane Mëngjes

Kodi Ofertës: O-ETR-112 Hoteli Ofertës: Ekonomik
Kategoria Ofertës: Vjene-Budapest me autobuz 2, 23 Tetor, 5 dite, 199 € Vendi: Viene, Austri
Udhëtimi Radhës: 02/10/2019 - 06/10/2019 || 4 Net dhe 5 Ditë
Transporti: Autobus
Nga 199 Euro/Personi
Lini një koment Komente
Nisja Kthimi Qendrimi Cmimi Femijet Koncepti
02/10/2019 06/10/2019 5 Dite / 4 Net 199 € 0€ Mëngjes
23/10/2019 27/10/2019 5 Dite / 4 Net 199 € 0€ Mëngjes
                        Udhetim Turistik me autobuz
Itinerari : Tirane-Split-Viene-Bupapest-Beograd-Tirane

Dita I :Nisja ne oren 04:00 nga Tirana me autobus. Pas kryerjes se veprimeve doganore kufitare ne Muriqan, vazhdimi i udhetimit gjatë rivieres se Malit te Zi. Ndalese e shkurter ne Budva. Vazhdimi i udhetimit per ne Herceg Novi, ku me traget do te kalohet Gjiri i Kotorrit. Vazhdohet udhetimi me autobus ne territorin kroat. Ndalese 2 ore ne Dubrovnik, ku vizitohet qyteti i vjeter i Dubrovnikut – Raguza e dikurshme me kalane dhe monumentet historike te tij. Vazhdimi i udhetimit per ne Split. Mberritja ne Split. Sistemimi ne Hotel.

Dita II :
Mengjesi ne Hotel. Nisja per ne Zagreb. Ndalese 2 ore ne Zagreb, ku vizitohet Kryeqyteti Kroat me monumentet historike te tij. Vazhdimi i udhetimit ne territorin Austriak. Ndalese 1 ore ne Graz. Vazhdimi i udhetimit per ne Viene. Mberritja në Viene. Sistemimi ne Hotel.

Dita III:
Mengjesi ne Hotel. Gjate dites, Vizite me guide ne dispozicion ne pikat turistike me te bukura te Vienes, si: Muzeu i Arteve te Bukura, Opera e Vienes, Parlamenti, Bashkia e Qytetit, Muzeu Kryesor, Pallati Schonbrunn – Residenca e meparshme verore e familjes se Hasburgeve, Universitetin Kryesor, Teatrin Kombetar dhe Kishen Kushtimore, Holfburg – Residenca 600 vjecare e Hasburgeve. Nisja per ne Budapest. Udhetimi zgjat 2 ore. Mberritja ne Budapest. Sistemimi ne Hotel.

Dita IV:
Mengjesi ne Hotel. Gjate dites, vizitohen monumentet me terheqese te Qytetit si: Kodra Gellert, Fortesa e Peshkatarit, Kisha e Shen Matias, Katedralja e Shen Stefanit, Keshtjella Vayda Hunjad, Sheshi i Heronjve, Citadela etj. Kalimi neper urat e Budapestit, si: Ura e Luaneve, Ura e Elisabetes e cila eshte Ura e pare e varur ne Bote, Statuja e Shen Gellertit, kalimi mbi uren e Margarites. Pasdite, Nisja per ne Beograd. Udhetimi zgjat rreth 5 ore pa ndalesa. Mberritja ne Beograd. Sistemimi ne Hotel.

Dita V :
Mengjesi ne Hotel. Paradite Vizite e shkurter e Beogradit dhe nisja per ne Tirane. Ndalese e shkurter ne Prishtine. Mberritja ne Tirane.

Ne cmim perfshihen 199 Eur :
1. Udhetimi vajtje-ardhje me autobuz
2. Shetitjet me autobuz.
3. Akomodimi ne hotel.
4. Mengjeset per te gjitha ditet e udhetimit.
5. Shoqerues shqiptar gjate qëndrimit jashte Shqiperise.

Në cmim nuk eshte i perfshire:
1. Gjithshka qe nuk eshte permendur ne kete program.
2. Hyrjet ne monumente dhe muzeume.

Detajet e Kontaktit
Agjensia Turistike
eTour.al
Telefon :
+355 67 20 300 10
E-mail :
info@etour.al
    
Orari Punës :
Hënë - Premte :
08:00 - 18:00
Të Shtunë
09:00 - 17:00
Të Djelë :
10:00 - 16:00
Informacion Përmbledhës
Emri Ofertës :
Grup ne Tirane-Split-Vjene-Budapest-Beograd-Tirane
Kodi Ofertës :
O-ETR-112
Tipi Ofertës :
Mëngjes
Kategoria Ofertës :
Vjene-Budapest me autobuz 2, 23 Tetor, 5 dite, 199 €
Kohëzgjatja :
4 Net dhe 5 Ditë
Nisja e Radhës :
02/10/2019 - 06/10/2019
Transporti :
Autobus
Shteti, Qyteti/Zona :
Austri
Cmimi Ofertës :
Nga 199 Euro/Personi
Lini një koment për këtë ofertë
eTour.al 2011 - 2019© Te gjitha te drejtat e rezervuara! Fotografite jane ilustrative dhe jane e drejte e subjekteve ne fjale. Te drejtat e rezervuara per fotografite me logon e eTour.al dhe per te gjitha tekstet ne kete faqe. Perpara se te perdorni keto tekste apo fotografi, duhet te merrni aprovimin tone.
Kontrata për paketat turistike | Mbrojtja e të dhënave | Të Drejtat dhe Detyrimet |
Developed and Designed by Albmania