Motorri Kerkimit

Bileta Trageti Online

Bileta per Evenimente Sportive dhe Kulturore

Makina me Qera 25%

Newsletter
Për më shumë informacione rreth sistemit të njoftimeve, klikoni këtu.
eTour ne Facebook

eTour ne Twitter
Grup ne Bukuresht Mëngjes

Kodi Ofertës: O-UTR-415 Hoteli Ofertës: Superior
Kategoria Ofertës: Bukuresht, 22Dhjetor 4Dite, 149 € Vendi: Bukuresht, Rumani
Udhëtimi Radhës: 22/12/2019 - 25/12/2019 || 3 Net dhe 4 Ditë
Transporti: Autobus
Nga 149 Euro/Personi
Lini një koment Komente
Nisja Kthimi Qendrimi Cmimi Femijet Koncepti
22/12/2019 25/12/2019 4 Dite / 3 Net 149 € 0€ Mëngjes
Dita 1: Nisja nga Tirana me autobuz në drejtim të Maqedonisë. Gjatë rrugës, pushime per kafe dhe Drekë. Mbërritja në Shkup. Nisja nga Shkupi në drejtim te Bullgarisë. Gjatë rrugës, pushime per kafe. Mbrritja në Sofje. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita 2 : 
Mëngjesi në hotel. Vizitë në Monumentet Kryesore te qytetit: Fillon nga Hotel Sheraton Balkan, Kisha St. Nedelia, Statuja St. Sofia, Kisha St. Petka Samardjiiska, Kisha Cifute Synagogue, Tregu Qendror, St. George Rotanda, Presidenca, Sheshi Battenberg, Galeria Kombëtare e Arteve, Teatri Kombëtar "Ivan Vazov", Kisha Ruse, Monument i Ushtarëve të Panjohur, Akademia e Shkencave Bullgare, Parlamenti, Monumenti i Mbretit Clirimtar, Kisha St. Sofia, Katedralja Alexander Nevski dhe Crypt. Pasdite nisja për në Bukuresht. Ndalesa të shkurtra gjatë rrugës. Mbërritja në Bukuresht. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita 3: 
Mëngjesi në Hotel. Paradite, Vizitë panoramike e Bukureshtit. Vizitohen: Harku i Triumfit, Muzeumi Village, Sheshi Victoriei, Sheshi Revolucionit dhe Ndërtesa e Parlamentit. Pasdite,Vizitë jashtë Bukureshtit: Oborri dhe Kisha Princely, Manastiri Snagov, ku mendohet se është varrosur Vlad Tepes, i njohur si Dracula. Fjetje në Hotel.

Dita 4:  Mëngjesi në Hotel. Nisja për në Tiranë. Gjatë rrugës pushime të shkurtra për kafe, drekë dhe darkë. Mbërritja në Tiranë.

Te Perfshira ne Cmim:
  • Udhetimi me autobus komod
  • 3 Net qendrimi ne hotel
  • Shoqerues Shqiptar gjate gjithe udhetimit
  • Levizjet me autobuz gjate qendrimit 
Nuk perfshihen ne cmim:
  • Gjithcka qe nuk eshte permendur ne kete program
  • Hyrjet ne muzeume
Detajet e Kontaktit
Agjensia Turistike
eTour.al
Telefon :
+355 67 20 300 10
E-mail :
info@etour.al
    
Orari Punës :
Hënë - Premte :
08:00 - 18:00
Të Shtunë
09:00 - 17:00
Të Djelë :
10:00 - 16:00
Informacion Përmbledhës
Emri Ofertës :
Grup ne Bukuresht
Kodi Ofertës :
O-UTR-415
Tipi Ofertës :
Mëngjes
Kategoria Ofertës :
Bukuresht, 22Dhjetor 4Dite, 149 €
Kohëzgjatja :
3 Net dhe 4 Ditë
Nisja e Radhës :
22/12/2019 - 25/12/2019
Transporti :
Autobus
Shteti, Qyteti/Zona :
Rumani
Cmimi Ofertës :
Nga 149 Euro/Personi
Lini një koment për këtë ofertë
eTour.al 2011 - 2019© Te gjitha te drejtat e rezervuara! Fotografite jane ilustrative dhe jane e drejte e subjekteve ne fjale. Te drejtat e rezervuara per fotografite me logon e eTour.al dhe per te gjitha tekstet ne kete faqe. Perpara se te perdorni keto tekste apo fotografi, duhet te merrni aprovimin tone.
Kontrata për paketat turistike | Mbrojtja e të dhënave | Të Drejtat dhe Detyrimet |
Developed and Designed by Albmania