Motorri Kerkimit

Bileta Trageti Online

Bileta per Evenimente Sportive dhe Kulturore

Makina me Qera 25%

Newsletter
Për më shumë informacione rreth sistemit të njoftimeve, klikoni këtu.
eTour ne Facebook

eTour ne Twitter
Stamboll - 3 Dite Mëngjes

Kodi Ofertës: O-ETR-501 Hoteli Ofertës: Hotel Aspen
Kategoria Ofertës: Stamboll 3 Dite,12,19, 26 Korrik 239€ Vendi: Stamboll, Turqi
Udhëtimi Radhës: 12/07/2020 - 14/07/2020 || 2 Net dhe 3 Ditë
Transporti: Avion
Nga 239 Euro/Personi
Lini një koment Komente
Nisja Kthimi Qendrimi Cmimi Femijet Koncepti
12/07/2020 14/07/2020 3 Dite / 2 Net 239 € 0€ Mëngjes
19/07/2020 21/07/2020 3 Dite / 2 Net 239 € 0€ Mëngjes
26/07/2020 28/07/2020 3 Dite / 2 Net 239 € 0€ Mëngjes
Stamboll - 3 Dite 

Dita e Parë: Paraqitja në Aeroportin e Rinasit duhet të bëhet 1 orë e 30 minuta para nisjes së avionit. Fluturimi për në Stamboll. Nisja në 12.10. Mbrritja në Stamboll në 14.50. Transferta nga aeroporti në Qendër të Stambollit. Vazhdon vizita në Qendrën e Stambollit, Taksim(lagja e ndërtuar sipas modelit evropia në gjysmën e dytë të shekullit të XIX ku gjenden edhe konsullatat e shteteve evropiane dhe rruga një kilometër e gjysëm e tramvajit të parë nostalgjik në Stamboll). Sistemimi në Hotel. Fjetja në hotel.

Dita e Dytë: Mëngjezi në Hotel. Vizitë ne Xhaminë Blu (ose xhamia sulltan Ahmet e ndërtuar nga arkitekti shqiptar Mehmed sedefqar Elbasani), Sheshi i Hipodromit (i vetmi shesh i mbetur nga periudha bizantike ku gjenden edhe dy stelat gurore nga Egjipti antik sjellur me urdhrin e perandor bizantin Teodos), Vizita në kapalli çarshi, Pasdite, OPSIONALE: Udhëtim në Eminonu (stacioni i anijeve dhe jahteve për në Bosfor). Lundrim me anije për 2 orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropën dhe Azinë, (kalimi nën urën e Bosforit, universiteti i vetëm frankofon në Stamboll i Gallatasarajit, lagja shqiptare (Arnavut koj), deri tek ura e dytë e Stambollit (ura e sulltan Mehmetit të II) ku ndodhet edhe kalaja Rumeli, e ndërtuar si masë paraprake për pushtimin e Stambollit, vilat ku janë xhiruar serialet më të famshme turke, saraji veror i sulltanëve, kulla e vashës që gjendet në mes të detit pranë lagjes Yskydar).Fjejte në hotel.
Dita e Tretë:Mëngjesi në Hotel. Vizitë panoramike me guidë në: Dollmabahçe, Kalimi mbi Bririn e Artë nëpërmjet Urës së Gallatës(ish lagja e kolonisë gjenoveze në Stamboll). Të lirë në Qendrën Tregare deri në transfertën me autobus për në Aeroport. Fluturimi për në Tiranë. Nisja nga Stambolli në 16.05. Mbërritja në aeroportin e Rinasit në 16.50.
Kujdes: 
Të gjithë klientët që udhëtojnë për në Turqi duhet të kenë pasaportë të vlefshme për 6 muaj duke filluar nga dita e pare e hyrjes ne Stamboll .
Hoteli Aspen 4*Sauna, Masazh, Banjo Turke dhe Pishinë e Brendshme
Në pagesë përfshihen:
-Bileta e avionit vajtje – ardhje.
-Akomodimi në hotel në qendër të pjesës Evropiane të Stambollit
-Mëngjeset për të gjithë ditët e qëndrimit.
-Shëtitjet në Stamboll me autobus (sipas programit)
-Shoqërues dhe guidë shqiptare, për të gjithë ditët e qëndrimit
-Transfertat Aeroport – Hotel – Aeroport

OPSIONALE:
1. Lundrim me anije në Bosfor 1.5 – 2 orë për të parë Europën e dhe Azinë €5.
2. Shtesë për 2 darkat €20.
3. Kroçiere me Shfaqje dhe Darkë €30, përfshin: Transporti vajtje ardhje nga Hoteli, Shfaqje me Kërcimtarë dhe DJ, Darkë Speciale, Pije jo alkoolike pa kufizim. Zgjat 3 orë.

Detajet e Kontaktit
Agjensia Turistike
eTour.al
Telefon :
+355 67 20 300 10
E-mail :
info@etour.al
    
Orari Punës :
Hënë - Premte :
08:00 - 18:00
Të Shtunë
09:00 - 17:00
Të Djelë :
10:00 - 16:00
Informacion Përmbledhës
Emri Ofertës :
Stamboll - 3 Dite
Kodi Ofertës :
O-ETR-501
Tipi Ofertës :
Mëngjes
Kategoria Ofertës :
Stamboll 3 Dite,12,19, 26 Korrik 239€
Kohëzgjatja :
2 Net dhe 3 Ditë
Nisja e Radhës :
12/07/2020 - 14/07/2020
Transporti :
Avion
Shteti, Qyteti/Zona :
Turqi
Cmimi Ofertës :
Nga 239 Euro/Personi
Lini një koment për këtë ofertë
eTour.al 2011 - 2020© Te gjitha te drejtat e rezervuara! Fotografite jane ilustrative dhe jane e drejte e subjekteve ne fjale. Te drejtat e rezervuara per fotografite me logon e eTour.al dhe per te gjitha tekstet ne kete faqe. Perpara se te perdorni keto tekste apo fotografi, duhet te merrni aprovimin tone.
Kontrata për paketat turistike | Mbrojtja e të dhënave | Të Drejtat dhe Detyrimet |
Developed and Designed by Albmania