Motorri Kerkimit

Bileta Trageti Online

Bileta per Evenimente Sportive dhe Kulturore

Makina me Qera 25%

Newsletter
Për më shumë informacione rreth sistemit të njoftimeve, klikoni këtu.
eTour ne Facebook

eTour ne Twitter
Romance ne Seychelles Mëngjes dhe Darkë

Kodi Ofertës: O-ETR-532 Hoteli Ofertës: Eden Bleu Hotel
Kategoria Ofertës: PAKETA MUAJ MJALTI Vendi: Seychelles, Seychelles
Udhëtimi Radhës: Data të Papërcaktuara || Qëndrimi Papërcaktuar
Transporti: Avion
Na Kontaktoni për Cmimin
Lini një koment Komente
Për momentin nuk ka asnjë datë të paracaktuar për këtë udhëtim. Nëse jeni të interesuar për këtë paketë turistike, ju lutemi të na kontaktoni për detaje të mëtejshme! Klikoni këtu për të na kontaktuar.
SEYCHELLES - I quajtur si kopshti i Edenit është një nga vendet më të pëlqyera të detit. Ujëra kristalore, det unik, parajsë nënujore, peizazh spektakolar dhe gjithçka tjetër... në Seychelles.
Ndodhet 1600 km larg brigjeve të Afrikës lindore,  dhe arkipelagu i Seychelles përbëhet nga 115 ishuj me natyrë vullkanike, nga të cilët 41 janë quajtur Inner Islands (Ishujt e afërt), ndërsa 74 të tjerët mbajnë emrin Outer Islands (Ishujt e largët).
Ishuj, det dhe natyrë e paparë, vend i cili lakmohet për relaks total, nën një natyrë që nuk gjendet lehtë.

Në Bird Island, keni mundësinë të takoni Esmeralda, breshkën gjigante më të lashtë në botë. Mendohet se është 170 vjeç dhe peshon 304 kg, ndërsa lëviz lehtësisht në ishull, në pritje të përkëdheljeve të vizitorëve.

Pëlqeni qumështin e kokosit? Mund të shkoni në Praslin, në vendin e mbrojtur nga UNESCO, ku rritet palma e kokosit më e madhe në botë, Coco De Mer. Kur piqet, një arrë kokosi peshon plot 30 kilogramë. Një tjetër fakt që bie në sy janë edhe format femërore të këtij fruti që e kanë veshur me qindra legjenda, duke u cilësuar si fruti i ndaluar .

Dy festa që nuk duhen humbur
- Nga 25 deri në 31 tetor në qytetin e Victoria, qendër e arkipelagut, në ishullin e Mahe, mbahet festivali i Kreol, një festë e madhe që mëson për traditën. Gjatë këtij eventi plazhet dhe rrugët e qytezës, transformohen në një skenë të vërtetë, ku muzika, kënga dhe kërcimet, janë protagonistët e skenës.
Muzika dhe një miksim i tingujve europianë dhe modernë, kulturës arabe, kineze dhe indiane, shoqërohet me lëvizje energjike dhe të gjalla. Ndërsa për gjithë të apasionuarit mbas pasurisë ujore, nga 22 deri në 24 nëntor, Seychelles festojnë thesarin e tyre nën ujor, me Subios, festivalin e detit.

Periudha 4-12 Tetor 2019

Paketa 1: Kempinski Seychelles Resort Baie Lazare 5* 
Akomodim : Dhome standarte  - duke filluar nga  2219€ /person

Paketa 2: Eden Bleu Hotel  5*
Akomodim : Dhome standarte  - duke filluar nga  2310€ /person 

Paketa 3: Savoy  Resort & Spa  5* 
Akomodim : Dhome standarte  - duke filluar nga  2339€ /person

Ne cmim perfshihet: 
➤Fluturimi vajtje ardhje 
➤Akomodimi ne nje nga resortet 5 yje 
➤Ushqimi: Half Board ( Mengjes+darke)
➤Perdorimi i faciliteteve te resortit


Shenim: Transferta nga aeroporti ne hotel  ekstra pagese.   Kujdes: Oferta eshte momentale...!

Per data dhe hotele te tjere kontakto " 𝓔𝓽𝓸𝓾𝓻 " .......𝓦𝓮 𝓛𝓸𝓿𝓮 𝓣𝓻𝓪𝓿𝓮𝓵𝓵𝓲𝓷𝓰❤
Detajet e Kontaktit
Agjensia Turistike
eTour.al
Telefon :
+355 67 20 300 10
E-mail :
info@etour.al
    
Orari Punës :
Hënë - Premte :
08:00 - 18:00
Të Shtunë
09:00 - 17:00
Të Djelë :
10:00 - 16:00
Informacion Përmbledhës
Emri Ofertës :
Romance ne Seychelles
Kodi Ofertës :
O-ETR-532
Tipi Ofertës :
Mëngjes dhe Darkë
Kategoria Ofertës :
PAKETA MUAJ MJALTI
Kohëzgjatja :
Qëndrimi Papërcaktuar
Nisja e Radhës :
Data të Papërcaktuara
Transporti :
Avion
Shteti, Qyteti/Zona :
Seychelles
Cmimi Ofertës :
Na Kontaktoni për Cmimin
Lini një koment për këtë ofertë
eTour.al 2011 - 2024© Te gjitha te drejtat e rezervuara! Fotografite jane ilustrative dhe jane e drejte e subjekteve ne fjale. Te drejtat e rezervuara per fotografite me logon e eTour.al dhe per te gjitha tekstet ne kete faqe. Perpara se te perdorni keto tekste apo fotografi, duhet te merrni aprovimin tone.
Kontrata për paketat turistike | Mbrojtja e të dhënave | Të Drejtat dhe Detyrimet |
Developed and Designed by Albmania